V sobotu 13.6. se ve Vyškově konalo II. kolo družstev staršího žactva, kam holky odjely oslabené, neboť některá děvčata dala přednost výletům…

Takže 17 děvčat se v hodně teplém počasí pustilo do zápolení a opět bojovaly až do poslední disciplíny jako lvice. Samozřejmě, ne vše se nám povedlo, ale žádné z dívek nelze upřít bojovnost a z průběžné 5. příčky v polovině závodu se holky vyhouply na konečné 3. místo za Břeclav a Blansko. Oporami družstva jsou Sandra Vetešková, Agáta Andělová a Magda Zouharová, nicméně mně osobně potěšil disk Terezy Šetlové, která se do kruhu postavila poprvé v životě a bylo z toho finále a cenné 3 body pro družstvo a taky lepšící se Linda Orlová. Děkujeme holkám za výkony a bojovnost a v sobotu 20.6. doufám odcestujeme do Břeclavi na III. kolo v plné síle.

Naši kluci závodí za Univerzitu Brno a svým bodovým přídělem výrazně pomáhají k celkovému umístění. Ani klukům nevyšlo vše dle představ, ale je to sport a věřím, že si vše vynahradí ve III. kole. Asi nejkvalitnější výkon předvedl Honza Donneberger, který si vytvořil výkonem 190 cm nový osobní rekord a bral body i za 3. místo v dálce. Parádní výkon předvedl Matěj Skřivánek v oštěpu hodem dlouhým 36,69 m, ale ve skokanských disciplínách si vybral smolný den…. Jirka Sedláček i Filip Špinár předvedli stabilní výkony, takže i na ně se budeme těšit v Břeclavi.

Kompletní výsledky ZDE

 Fotogalerie ZDE

 

Za AK Olymp Brno

Alena Nezdařilová, Sára Lvová, Katka Andělová a Jitka Konečná