Náš tým veze skvělé bronzové medaile ze španělského Castellonu, kde se v sobotu 15.9.2018 konal Evropský šampionát juniorských družstev skupiny A v atletice. V těsné bitvě jsme v souboji o stříbro podlehli o jediný bod domácím atletkám Playas Castellon (My 102 b, Španělky 103 b). Z vítězství se radovali Fenerbachce Istanbul (134,5 b). Jedny z favoritek Britky z Blackheath and Bromley Harriers skončily čtvrté se ziskem 93,5 b. Páté skončila Sparta z Dánska, šestý byl Rotterdam. Sestupují na 7. místě Finky z Tampere a na 8. místě Italky Bracca. Naše děvčata se vypořádala se deštivým počasím, které v sobotu po slunných dnech do Casteloonu dorazilo. Zejména úvod soutěže ve výšce, disku a kladivu byl těžký. Tyč byla přeložena do haly pod tribunou. V pozdějších odpoledních hodinách déšť ustal a vysvitlo i sluníčko, které vysušilo mokrou dráhu a sektory.

Z vítězství v disciplínách se radovala půlkařka Gábina Gajanová, výškařka Klára Krejčiříková. Stříbro získala dálkařka Pavlína Minářová, dále na dlouhých překážkách Katka Dlabajová a štafeta na 4×400 m. Bronz vybojovaly Lenka Burianová v trojskoku, hned dvě třetí místa pak diskařka a koulařka Lea Vargová, oštěpařka Míša Vedrová, stýplerka Lucie Filipová na 2000 m př. v osobáku 7:00,29. Za zmínku stojí „jen“ 4. místo Adély Koláčkové na 3000 m v hodnotě nového osobního rekordu 9:56,59 (tento čas by v červnu byl limitem A pro start na ME do 17-ti let).

Gratulujeme všem atletkám, trenérům a celému realizačnímu týmu a děkujeme za profesionální přístup a nasazení. Všichni jsme si to moc užili.

Výsledky ZDE

Fotogalerie ZDE