Autor: Eduard Erben, ČAS

O uplynulém víkendu v datu 15. – 16.2. 2020 proběhlo v Ostravě halové mistrovství ČR dorostu a juniorů. Náš klub si odváží celkem 9 medailí (3 zlaté, 2 stříbrné, 4 bronzové), dále tři umístěné do 5. místa a dalších 3. příčky v elitní osmičce. A jak se našim  mladým děvčatům dařilo konkrétně?

Zlaté medaile

Hned dvě zlata získala dorostenka Pavla Štoudková, která zvítězila po klidném sobotním rozběhu na 400 m, také v nedělním dramatickém finále čtvrtky ve výtečném novém osobním rekordu 55,44 s. Jen hodinu a půl poté svěřenkyně Jiřího Sequenta přidala druhé zlato na trati 1500 m, když své vítězství vybojovala nasazeným tempem od samého začátku a neohrožená protla cílovou pásku v čase 4:37,52. Třetí zlato přidala již v sobotu na 60 m př. juniorka Andrea Zabloudilová (trenér David Kristinus), která prolétla rovinku s překážkami za 8,43 s, čímž si vytvořila nejen osobní rekord, ale také stanovila nový klubový rekord juniorek.

Stříbrné medaile

Ve výšce juniorek jsme měli horkou kandidátku na zlatu Kláru Krejčiříkovou (trenéři A. Nezdařilová a S. Ton), která sváděla napínavý souboj s reprezentační kolegyní Bárou Sajdokovou z Třince. Klára skočila 186 cm, což znamenalo stříbrnou medaili, jelikož Báře se podařilo ještě 2 cm přidat. I tak jde o výborný výkon. Druhou stříbrnou medaili přidala naše štafeta juniorek na 4×200 m, která ve složení Pavla Štoudková, Katka Dlabajová, Natálie Křížková a Andrea Zabloudilová běžela skvělý čas 1:41,03 a nestačila jen na favorizovanou Škodu Plzeň (třetí skončila Slavia Praha). Pro Pavlu Štoudkovou to byla již třetí medaile z tohoto šampionátu, pro Andreu Zabloudilovou druhá.

Bronzové medaile

Hned 2 bronzy vybojovaly výškařky juniorky, a to konkrétně Lucka Sedláčková a Míša Horváthová (trenér S. Ton), které se při shodném zápisu dělily s výkonem 171 cm právě o medaili za třetí místo. Bronz na 60 m překážek získala také dorostenka Natálie Křížková (trenér Lukáš Klíma), která si vytvořila zároveň nový osobní rekord výkonem 8,61 s. Pro Natku to byla společně se štafetou již druhá medaile tohoto MČR.

Umístění do 5. místa

Hned dvě nepopulární bramborové medaile získaly naše atletky a to konkrétně Valerie Janků (trenér J. Mušinský), která v trojskoku juniorek zaznamenala zlepšení svého osobáku na 11,95 m a medaile ji unikla jen o pouhé 2 cm. Druhé čtvrté místo pak získala ve vrhu koulí 3 kg dorostenka Marta Kurachová (trenérka L. Ondráčková), která si výkonem 13,19 m vytvořila halový osobák. Andrea Zabloudilová pak ještě na hladkém sprintu 60 m juniorek získala 5. místo a to opět v novém osobním rekordu 7,66 s.

Umístění na 6.- 8. místě

Na šestém místě skončila Natálie Křížková (trenér Lukáš Klíma) na 200 m dorostenek v čase 25,43 s.  Sedmá skončila na 60 m př. juniorek Veronika Nedvědová za výkon 8,88 s (trenér Tomáš Vojtek). Osmá doběhla na 400 m juniorek Katka Dlabajová (trenér Jan Mušinský), která 2 okruhy zdolala za 58,34 s. Katka získala v neděli stříbro se štafetou juniorek na 4×200 m.

Našim atletkám a trenérům moc gratulujeme. Přejeme pěkné jarní prázdniny a dobrou rekonvalescenci. Těm, kterým ještě sezóna nekončí a budou tento víkend usilovat o přední příčky na dospělém MČR pak hodně zdaru v napínavých soubojích.