Česká dorostenecká reprezentace změřila 9.6. ve slovinské Ptuji v rámci mezistátního utkání síly se soupeři z Maďarska, Slovenska a Slovinska. Dívky v kategori do 17-ti let se v celkovém hodnocení radovaly z vítězství. V reprezentačním výběru jsme měli hned 4 závodnice: běžkyni Adélu Koláčkovou na 3000 m, koulařku Elišku Zahradníčkovou, a překážkářky Andreu Zabloudilovou na krátkých „plotech a Katku Dlabajovou na dlouhých překážkách. Jak se holkám dařilo?

Adéla Koláčková se pokoušela v Ptuji zaběhnout limit na ME do 17-ti let, ale proti stála taktika soupěřek a vítr. Adéla nebojácně od úvodu diktovala tempo, leč ostatní závodnice se schovývaly v závětří a nikdo nepomohl tahat tempo proti větru. Rozhodovalo se v poslední třístovce. Slovenka Dušková dokázala Adélu předsprintovat, osatní již zrychlit nedokázaly. V cíli z toho bylo pro Adélu druhé místo a čas 10:03,86, který je osobním rekordem venku. Do limitu tak Adéle scházelo 7 s na limit A (limit B není ČAS vypsán), což by při střídání se bylo reálné stihnout..

Katka Dlabajová již má zaběhnut na dlouhých překážkách limit A, ale to mají také dvě další závodnice z ČR a jet mohou celkově jen dvě. V závodě Katka běžela velice dobře a skončila v čase 1:01,42 na druhém místě za kolegyní z ČR Korelovou. Tento čas je vteřinovým zlepšením osobáku a je opět limitem A pro ME 17. O dvě setiny sekundy za sebou Katka udržela třetí Češku Cymbálovou, která v Ptuji startovala mimo soutěž.

Eliška Zahradníčková má již v kapse limit na ME a tak mohla házet bez nervozitu a tlaku. Startovala ve dvou disciplínách. V kouli předvedla vrh o délce 14,23 m a obsadila třetí příčku. V disku hodila 35,48 m a to stačilo na 5. místo.

Andrea Zabloudilová nastoupila na krátkých překážkách do druhého běhu, ve kterém skončial v protivětru 0,6 m/s na druhém místě v čase 14,19. Celkově ji tento výkon stačil na třetí místo za vítěznou Slovinkou (14,10) a stříbrnou Češkou Hulkovou (14,11).

Závodnicím a jejich trenérům gratulujeme a přejem dobrou finální přípravu na MČR a ME.

Výsledky utkání zde: http://online.atletika.cz/upload/ptuj%209.6.2018.pdf