V sobotu a neděli 5.-6.3. proběhlo v Ostravě halové MČR mužů a žen v atletice. Náš klub si odváží dvě bronzové medaile zásluhou běžkyně Terezy Novotné. Naše děvčata zaznamenala dalších 5 umístění v elitní osmičce.
V sobotu si Tereza na trati 3000 m vytvořila o 10 vteřin osobní rekord na 9:20,73 min a v kvalitně obsazeném závodě nestačila jen na duo olympioniček Kristina Mäki a Diana Mezulianiková. V neděli pak Tereza přidala druhý bronz na poloviční trati 1500 m a opět v osobním rekordu 4:26,98 min.
Štafeta na 4×200 m ve složení Andrea Zabloudilová, Pavla Štoudkova, Natka Křížkova a Verča Hutárková získala 5. místo v kvalitním čase 1:40,53 min.
V běhu na 200 m běžela poprvé pod 25 sekund Verča Hutárková (24,86 s) a vybojovala výborné 6. místo.
Taktéž šestou příčku vybojovala v taktickém závodě Pavla Štoudková v běhu na 800 m za 2:13,17 min (v sobotním rozběhu SB 2:08,17 min).
Dvě osmá místa vybojovaly na 60 m překážek Andy Zabloudilová v letošním nejlepším výkonu 8,52 s a v trojskoku Terka Hromadníková za výkon 11,93 m.
Gratulujeme našim atletkám a jejich trenérům!