V pražské atletické hale ve Stromovce se tuto a minulou sobotu uskutečnilo 1. a 2. kolo atletické ligy mužů a žen. Tato 4. kolová soutěž se koná za výjimečného schválení MZ a za přísných proti epidemických opatření a je určena pro starty reprezentantů ČR chystající se na vrcholné akce letošního roku.
Minulý týden se v Praze na nemistrovské trati 1000 m blýskla osobním a rekordem a rekordem JmK juniorek Pavla Štoudková, která skončila 2. v čase 2:46,55 min. Dnes se běžela již mistrovská trať 800 m, na které obsadila 4. příčku v čase 2:07,21 min, který znamená sekundové zlepšení osobáku a je také novým klubovním rekordem juniorek.
Na nejkratších tratích se představily Lucka Čuda Koudelová, která minulý týden zvládla 60 m překážek na 3. místě za 8,50 s (v rozběhu 8,46 s) a dnes na hladké 60 m zaznamenala čas 7,70 s, což stačilo na 11. příčku. Andrea Zabloudilová minulý týden doběhla na překážkách 4. za 8,82 s (v rozběhu 8,76 s). Lucka Nedvědová dnes ve Stromovce zapsala v rozběhu 8,82 s a ve finále pak 8,80 s s čímž si o setinku vytvořila osobák a obsadila 7. příčku
V akci byly také výškařky. Před týdnem zaznamenala Lucie Sedláčková 175 cm a brala 2.místo, dnes skočila 171 cm a skončila 4. Klára Krejčiříková skočila dvakrát 175 cm a obsadila dnes 2. a před týdnem 3. místo.
Lea Vargová, která je především diskařkou dnes zaznamenala v kouli 12,19 m a skončila 4.
Příští týden se uskuteční mezinárodní mítinky Indoor Gala v Ostravě (3.2.) a Hvězdy v Nehvizdech (5.2.). Liga mužů a žen bude pokračovat 9.2. 3. kolem opět v Praze. Na všech těchto mítincích se představí naše atletky. O výsledku Vás budeme informovat.