Foto od jojka.cz

O uplynulém víkendu v datu 22. – 23.2. 2019 proběhlo v pražské Stromovce halové mistrovství ČR dorostu a juniorů. Náš klub si odváží 9 medailí (4-3-2), tři umístěné do 5. místa a dalších 6. příček v elitní osmičce. A jak se našim  mladým děvčatům dařilo konkrétně?

Zlaté medaile

Hned dvě zlata získala juniorka Adéla Koláčková, která zvítězila v sobotu na 3000 m v novém osobním rekordu a klubovém rekordu juniorek v čase 9:47,75. Druhý den svěřenkyně Tomáše Klímy přidala zlato na poloviční trati 1500 m, když své vítězství vybojovala až v závěrečném strhujícím finiši. I zde si Adéla vytvořila nový osobní rekord v hodnotě 4:37,91. Ve výšce dorostenek potvrdila roli favoritky Klára Krejčiříková, která se znovu přehoupla přes laťku ve výšce vyšší než 180 cm. Svěřenkyně Svatoslava Tona a Aleny Nezdařilové si odváží titul za výkon 182 cm. Zlatou medailistkou je i dorostenka Pavla Štoudková. Svěřenkyně Jiřího Sequenta dala na MČR přednost před svojí hlavní „půlkou“ poloviční distanci 400 m a po pohodovém postupu z rozběhu za 57,43 ve finále zabrala a jasně zvítězila v čase 56,66.

Stříbrné medaile

Ve výšce dorostenek jsme měli i druhou skokanku Michaelu Horváthovou. Ta potvrdila roli favoritky na jednu z medailí a již poněkolikáté letos skočila 172 cm, čímž předvedla velmi stabilní úroveň výkonnosti. I tato atletka spadá trenérsky pod úspěšné duo Svaťa Ton a a Alena Nezdařilová. V nejdelším závodě na 3000 m juniorek jsme měli  druhou běžkyni, Lucii Filipovou. Tato specilizací „stýplerka“ a svěřenkyně Tomáše Klímy si v hale odskočila na hladkou trať a parádně načasovala formu. Doběhla stříbrná za Adélou v obrovském osobáku o více než 17 sekund v čase 10:11,40, když se dokázala v závěrečných 600 m posunout hned o tři příčky. Třetí stříbro získala Lenka Burianová v trojskoku. Svěřenkyně Sváti Tona potvrdila svoji formu posledních týdnů a doskočila si výkonem a osobním rekordem 12,11 m pro medaili. Vynahradila si tak zklamání z minulého týdne na dospělém MČR, kde ji z bojů o přední příčky vyřadili tři úvodní přešlapy.

Bronzové medaile

Sprinterka Věra Holubářová byla jednou z favoritek na zisk medaile na 200 m. Ve svém rozběhu svěřenkyně Jana Mušinského zaznamenala čas 24,84 a z prvního místa postoupila do finále. Tam si počínala velmi jistě a zkušeně a v čase 24,81 získala bronz za dvojicí favoritek. Se svým umístěním byla velmi spokojená. Druhý bronz získala opět atletka Jana Mušinského dorostenka Valerie Janků v trojskoku. O jejím bronzu rozhodl shodný výkon s další závodnicí v hodnotě 11,43 m. Valerie však měla v záloze druhý delší pokus, z čehož jsme všichni měli velkou radost.

Umístění do 5. místa

Bramborovou medaili získala v sobotu na nejkratší trati 60 m již zmíněná medailistka Věrka Holubářová (trenér Jan Mušinský). Do finále juniorek postoupila s časem 7,74. V něm se pak zlepšila na 7,68, vyrovnala si osobní rekord, ale zůstala o pouhou 1 setinu za bronzem. Druhou bramboru vybojovala dorostenecká „půlkařka“ Kristýna Škrabalová (trenér Tomáš Klíma). Ze svého rozběhu postupoval v halovém osobáku 2:21,40 z druhého místa. V nedělním finále se dokázala zlepšit na 2:20,81. Na medaili to nestačilo, tam bylo nutné stlačit čas pod 2:19,50.

Umístění do 8. místa

Na šestých místech skončily Natálie Křížková (trenér Lukáš Klíma) na 200 m dorostenek v osobním rekordu 25,42 a Lucie Nedvědová (trenér Tomáš Vojtek) ve výšce juniorek za výkon 169 cm. V kouli dorostenek Marta Kurachová (trenérka Leona Ondráčková) byla rovněž šestá za výkon 12,92 m. Na sedmém místě se umístily Veronika Nedvědova (dvojče Lucky) v dálce juniorek, když skočila 548 cm. I Veroniku trénuje Tomáš Vojtek. Taktéž sedmé místo vyválčila ve své finálové osmistovce dorostenka Natálie Furchová (trenér Lukáš Klíma) v čase 2:26,08 (v rozběhu 2:25,12). Sedmá skončila i jedna z favoritek 400 m juniorek Katka Dlabajová (trenér Jan Mušinský), když nepostoupila do finále této trati za velmi kvalitní čas 57,68, který je jejím nejlepším letošním výkonem. Bohužel technický delegát závodu nalosoval do 1 rozběhu hned tři favoritky a postupový klíč v hale na čtvrtce je krutý. Takový je někdy sport…

Našim atletkám a trenérům moc gratulujeme. Přejeme dobrou rekonvalescenci po halových vrcholech a poté kvalitní přípravu a budeme se těšit na jarní a letní souboje na dráze!