V pražské Stromovce proběhlo v datu 17.-18.2. halové Mistrovství ČR dospělých v atletice. Reprezentovalo nás 12 atletek. Nejvýše vystoupala Bára Klímová, která v trojskoku v novém osobním rekordu 12,22 m vyskákala bronz. Těsně pod stupni vítězů skončila na 4. místě teprve 16-ti letá dorostenka Adéla Koláčková na 3000 m. Zaběhla si vynikající osobní rekord o 20 sekund a stlačila čas pod 10 min na velmi kvalitní hodnotu 9:58,59. Tento čas je jen 1,7 sekundy od letního limitu ne ME do 17-ti let. Další běžkyní, která se prosadila je 18-ti letá mílařka a věkem ještě juniorka Alice Prokešová, která na patnáctistovce sváděla v závěru tuhý souboj o stříbro a bronz. Nakonec o jen pár desetin zaostala a obsadila taktéž smolnou čtvrtou pozici. Nicméně její čas a osobní rekord v hale 4:33,46 má výbornou hodnotu. Štafeta na 4×200 m ve složení Karolína Strnadová, Edita Sklenská, Anna Výletová a Kateřina Dlabajová obsadily v čase 1:42,08 čtvrtou příčku.  Dále z výsledků se holky předvedly následovně: Eliška Kalousová doběhla na 1500 m na 8. místě v čase 4:42,31, když doplatila na taktickou chybu a odtáhla do kilometru celý závod. Edita Sklenská skončila v nevýhodné poslední šesté dráze na 400 m na 10. místě v čase 56,94. Hned za ní na 11. místě doběhla v čase 57,04 17-ti letá Katka Dlabajová. Pod 60 sekund se vešla ještě na 19. místě Anna Výletová. Věra Holubářová, která letos jde rapidně nahoru na 60 m v sobotu obsadila 13. příčku v osobáku 7,80, na dvoustovce druhý den pak skončila na 9. místě v čase 25,09. Na 60 m překážek skončila na 13. místě mladinká dorostenka Valerie Janku v čase 9,10, který je jejím druhým nejlepším osobním výkonem. Naše mladá vrhačka Leona Vargová obsadila v kouli 4 kg 11. místo. Její disciplínou pro léto je však disk, ve kterém mám velkou perspektivu. Smůlu měla již ostřílená půlkařka Eliška Kutrová, která měla po dobře rozběhnutém závodě pád na metě 130 m a závod už jen doběhla v tréninkovém tempu.

Tento víkend nás čeká MČR dorostu a juniorů, kde se představí většina výše jmenovaných a také řada dalších závodnic. Hned několik z nich může pomýšlet na pódiové umístění, silné budeme mít tradičně štafety, které nasadíme tři. Tak nám držte palce, budeme bojovat.