Během 5-ti uplynulých dnů se uskutečnily hned 3 halové závody – v Nehvizdech, na Kladně a v pražské Stromovce. Na všech závodech jsem měli klubové zastoupení.

Hvězdy v Nehvizdech

Špičkový mezinárodní mítink uspořádal dne 5.2. za přísných pandemických opatření skvělý tým kolem ředitele Tomáše Vojtka v Nehvizdech. Hvězdně obsazené byly zejména disciplíny výška a koule mužů. Nás zde reprezentovaly ve výšce Klára Krejčiříková, Lucie Sedláčková a Veronika Nedvědová. Klára obsadila 6. příčku s výkonem 175 cm, Lucka skončila 9. za 172 cm na 10. místě si osobák vytvořila Verča o hodnotě 168 cm.

Kladno Indoor

Na Kladně se atleti představili 8.2. Také zde se konal mítink s mezinárodní účastí ve výšce mužů a žen a v kouli mužů. I zde nás reprezentovaly 3 výše zmíněné výškařky. Nejlépe se dařilo Kláře Krejčiříkové, která přidala 2 cm a s výkonem 177 cm skončila na 4. místě. Lucka Sedláčková tentokráte skočila 165 cm a skončila 6. Verča Nedvědová zapsala 160 cm a obsadila 8. příčku.

3. kolo halové ligy mužů a žen Praha

V pražské Stromovce 9.2. pokračovalo 3. kolo atletické ligy mužů a žen určené pro vybrané reprezentanty ČR.

Pavla Štoudková měla po kilometru a dvou „půlkách“ tentokráte na programu 1500 m a vedla si skvěla. Doběhla na 2. místě za Lucií Sekanovou a nejen že si vytvořila velký osobní rekord, ale také hodnotou 4:25,19 vylepšila rekord Jihomoravského kraje, který doposud  držela časem 4:27,70 Ludmila Marvánová ze Zbrojovky Brno z roku 1982. Pavla také výrazně vylepšila i klubový rekord juniorek, který minulý týden vytvořila Natálie Hluší 4:32,01.

Sprinterka Andrea Zabloudilová měla na programu hladkých 60 m a také 60 m s překážkami. Na překážkách v rozběhu zaznamenala svůj SB 8,57 s a ve finále poté 8,61 s, což ji vyneslo 2. místo. Na hladkých 60 m obsadila 10. místo za 7,82 s.

Na závěr programu se na nejdelší halové trati 3000 m představila Natálie Hluší, která si po osobáku na poloviční trati z Ostravy chtěla poprvé tuto trať vyzkoušet i pod střechou. Premiéra se povedla a odměnou je velmi dobrý čas 9:51,72 a (4. místo) a také skalp kvalitních soupeřek.