Minulý víkend se konaly hned dva největší závody v individuálních soutěžích pro mladší i starší žactvo.

Od pátku 20. Do neděle 22.9. se v Kolíně uskutečnilo MČR pro starší žactvo, kde za náš oddíl nastoupilo pět atletek. Tou nejúspěšnější byla Bára Svobodová, která na 1500 m vybojovala krásné 3. místo v novém osobním rekordu 4:55,79. Rovněž 3. místo brala štafeta na 4×300 m ve složení Veronika Šímová, Veronika Hutárková, Bára Svobodová a Tereza Pijáková v kvalitním čase 2:49,76.  Kvalitní zastoupení jsme měli také v závodě na 300 m, kde se do finále A probojovala Veronika Šímová a tam ji nový osobák 41,14 s stačil na 5. místo. Veronika Hutárková vyhrála finále B ve svém nejlepším letošním čase 41,21 s a skončila celkově na 7. místě. Ve skoku vysokém se představila Tereza Janoušková, které bohužel do finále nepostoupila.

V neděli jsme pokračovali se sedmi mladšími žáky do Hranic na Moravě, kde se konalo Mistrovství Moravy Slezska. Všichni bez vyjímky předvedli opravdu kvalitní výkony, z čehož byly nakonec tři medaile a všechny v nových osobních rekordech. Zlatou si domů odvážela Agáta Andělová za výkon 482 cm ve skoku dalekém. První stříbrnou medaili vybojoval Jiří Sedláček ve výšce za 159 cm a druhou poté Sandra Vetešková na 60 m překážek v čase 10,08 s. Ne velmi oblíbenou bramborovou medaili vybojoval ještě Jiří Sedláček v oštěpu za výkon 34,59 m.

Poté jsme měli opravdu hodně pátých míst- Matěj Skřivánek v dálce za 498 cm a na 60 m ve FA za 8,27 s (rozběh 8,12 s)

– Lucia Juríková v dálce za 449 cm

– Petra Kutějová na 1500 m za čas 5:39.37

– Sandra Vetešková ve výšce za 140 cm

– Agáta Andělová na 60 m překážek za 10,46s

Všem moc gratulujeme k předvedeným výkonům!

Ve čtvrtek nás ještě čeká finálové kolo JMK družstev mladšího žactva, kde budeme bojovat o postup na MMaS.