Po necelých 3 měsících se běžci přesunuli opět do legendárních  Běchovic. Tentokráte ne na silnici, ale do terénu. O víkendu 12.-13.12. zde v nedalekém lesoparku proběhlo Mistrovství ČR v přespolním běhu. Trať byla tvrdá, rychlá, bez výrazného převýšení a s minimem ostrých zatáček.

V sobotu se za epidemiologických opatření s negativními testy na Covid-19 utkaly ženy a juniorky. V kategorii žen na 8 km si velmi dobře vedla letošní mistryně ČR na stýplu Tereza Novotná, která od prvních metrů běžela na čele 11-ti členné skupiny s výhledem na boj o medaili. V druhé půlce nestihla reagovat na trhák 4 členné skupiny, která rozdělila pole a rozdala si to o medaile. Tereza pak odběhnutím ze druhé části skupiny vybojovala výborné 5. místo, které má v obsazení závodu svoji hodnotu. Na 20. místě doběhla „prvoročačka“ mezi ženami Lucie Filipová.

Závod juniorek na trati 4 km sliboval velmi vyrovnaný a napínavý souboj. Vytrvalkyně a reprezentantka ČR Adéla Koláčková je po vážném zranění kolene zpět a chtěla vybojovat svůj třetí juniorský titul v řadě, i když pro ni již na „sprinterské“ trati. Pole bylo nadupané a generace ročníků 2001 a 2002 oplývá silnými mílařkami, kterým měla rychlá a tvrdá trať vyhovovat. Souboj to byl těsný, ve velmi rychlém tempu. Adéla nakonec prohrála finiš o bronz, nicméně hned šestice juniorek se vešla do 30 sekund. Adéla ztratila na zlato jen 11″, na stříbro 8″ a na bronz pak 4 sekundy. Brambora zamrzí, ale někdy je hodnotnější než titul a to je tento případ. Velmi dobře se v poli běžkyň prala o rok mladší reprezentantka ČR Natálie Hluší, která se oproti loňsku zlepšila o 1 příčku a doběhla na pěkném 8. místě.

Kompletní výsledky ZDE

Nedělní závod dorostenců a dorostenek na 3 km na start zavál dvě naše atletky a 1 atleta. Vynikající půlkařka Pavla Štoudková doběhla na 6. místě. Jistě chtěla bojovat o medaili, ale kros neodpouští sebemenší zdravotní indispozici. Druhá dorostenka Natálie Furchová skončila 23. Martin Filip pak v závodě dorostenců na 4 km doběhal na 31. místě.