Dnes se v Paříži v parku pod Eiffelovou věží konal závod Mistrovství světa středních škol v přespolním běhu. Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka zde reprezentovalo hned 5 našich závodnic. Nejlepšího výsledku ČR ve více než 40-ti leté historii pořádání přespolních běhů Mistrovství světa ISF dosáhla v individuálním pořadí Adéla Koláčková (2.A) která doběhla ve velmi vyrovnaném závodě na 4155 m v poli 150-ti závodnic na vynikajícím 7. místě (2. nejlepší Evropanka) v čase 14:18. Z vítězství se radovala Australanka před dvěma běžkyněmi z Maroka. Naše družstvo děvčat, které reprezentovaly naše další atletky obsadilo 8. místo. Lucie Filipová (3.A) doběhla 32., Tereza Charvátová (Tercie) 37., Veronika Popelkova (Kvarta) 76., Klára Vildomcová (3.A) 113. Zlaté medaile v družstvech zíkaly Maročanky, před Austrálií a Novým Zélandem. Gratulujeme.