Úterní odpoledne 16.6. patřilo na stadionu Pod Palackého vrchem nejmenším atletům z klubů AK Olymp Brno a VSK UNI Brno, kteří si vyzkoušeli atletický čtyřboj. Děti byly rozděleny do dvou kategorií a to na přípravku starší (RN 2009/10) a mini přípravku (RN 2011 a mladší). Z našeho klubu se závodu zúčastnilo celkem 26 dětí.

Ve starší kategorii potvrdily své kvality Natálka Wilksová a Kája Schelle, které se již pravidelně účastní soutěží v mladším žactvu a vypomáhaly i minulou středu na 1. kole družstev ml. žactva. Natálka suverénně ovládla běh na 300 m v čase 49,58 s a skok daleký výkonem 408 cm. Na obou disciplínách pak brala 2. místa Kája, která zaběhla na 300 m čas 53,04 s, v dálce dolétla na 390 cm a zároveň si připsala ještě vítězství na 60 m v čase 9,26 s. V kriketu zvítězila Eliška Trčková, která poslala míček do vzdálenosti 36,31 m. s tímto výkonem by nenašla přemožitele ani v chlapecké kategorii.

V chlapcích kraloval Rosťa Vondruška, který zvítězil jak na 60 m (9,56 s) tak na 300 m (53,36 s) a dále bral i třetí místa v kriketu a skoku dalekém.

U kategorie mini přípravek v hodu raketkou zvítězila Linda Trčková za výkon 23,10 m a zároveň vybojovala i 2. místo ve skoku dalekém (310 cm). V raketce vybojoval 2. místo i Denča Wolfová.

U kluků má hezkou sbírku Adam Říha, který obsadil tři 2. místa. Ve skoku dalekém za výkon 341 cm, na 60 m za čas 10,10 s a na závěr i v běhu na 300 m. K tomu přidal i 3. místo v hodu raketkou, kde vybojoval krásné 2. místo i Kuba Pokorný, když mu raketka letěla do vzdálenosti 25,36 m.

Všem zúčastněným gratulujeme za předvedené výkony, děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a přejeme krásné prázdniny.