Uplynulý týden byl co se týče závodů poměrně nabitý a tak se naše atletky činily a závodily na mnoha místech nejen v ČR…

Ve středu 2.6. se v Plzni uskutečnil mítink ČAS, kde se představila čtveřice našich atletek. Na trati 800 m zvítězila Adéla Sádlová v čase 2:08,69 min, na 100 m překážek Andy Zabloudilová za 13,76, v závodě na 3000 m pak Natálie Hluší v čase 10:09,16 min. Čtvrtá pak byla v dálce v nejlepším letošním výkonu Terka Hromadníková za 589 cm. Výsledky ZDE.

Ve čtvrtek 3.6. v rakouském St. Pöltenu obsadila stříbrnou příčku Pavla Štoudková na trati 800 m v letošním nejlepším výkonu 2:09,72 min. Výsledky ZDE.

V sobotu 5.6. odstartovaly 1. kolem družstva juniorek v Olomouci. Zde si výborně vedlo naše družstvo A, které zvítězilo s kontem 217 bodů před Holešovem (181 b) a Vítkovicemi (175,5 b). Zpravodaj ze soutěže ZDE. Výsledky ZDE.

V Rumburce se uskutečnilo 1. kolo družstev extraligy, 1. ligy a 2. ligy v chůzi na trati 10 000 m. Zde v pohodovém tréninkovém tempu získala v rámci přípravy na OH v Tokiu Tereza Ďurdiaková 11 bodů pro naše extraligové družstvo za čas 52:08,63 min. Výsledky ZDE.

V neděli 6.6. pokračovaly družstva tentokráte 1. kolem dorostenek ve Zlíně. Naše družstvo mladých atletek obsadilo 4. místo s 98 body. Zvítězilo Uh. Hradiště (260 b) před Porubou (196 b) a Frýdkem-Místkem (110 b). Zpravodaj ze soutěže ZDE. Výsledky ZDE.

Příští týden jsou o víkendu na programu 1. kola 1. ligy v Olomouci, a 2. ligy ve Znojmě a v neděli 13.6. se uskuteční 3. ročník mezinárodního mítinku Vzhůru Brno – Memoriál Josefa Sečkáře.