Ve dnech 28. – 30.6.2022 se v rámci LODM konaly atletické soutěže. Za úmorného vedra do bojů zasáhly i dvě naše závodnice a lépe se vedlo mladší Natálce Wilksové, která byla nominována na dvě individuální disciplíny a úspěšnější byla v běhu na 800 m, kde naprosto s přehledem postoupila časem 2:27,00 min z rozběhu do finálových bojů. Finále bylo hodně otevřené a běželo se opravdu rychle, nicméně Natálka to zvládla bravurně a v novém krásném osobním rekordu 2:23,53 min brala bramborovou medaili. Pár minut po finále na 800 m nastoupila ke kvalifikaci ve skoku dalekém, kde bylo tak trochu jasné, že po tak vyčerpávajícím běhu to vůbec nebude jednoduché. Natálka skočila 439 cm a obsadila celkově 24. místo.

Karolína Kuchyňková byla nominována na skok daleký a na postup z kvalifikace stačilo 519 cm. Kája, bohužel za tímto výkonem zaostala o pouhých 6 cm, výkonem 513 cm obsadila celkově 16. místo a jako členka štafety 4×60 m se podílela na celkovém 11. místě.

Děkujeme za reprezentaci klubu a gratulujeme k výkonům!