V pátek 18.1.2019 se devítka mladých atletů vydala do Ostravy na Přebor Jihomoravského kraje mladšího žactva. Od prvních disciplín naši mladí atleti zářili a podávali nádherné výkony a celkem vybojovali 11 medailí. Absolutorium zaslouží Matěj Skřivánek, který absolvoval teprve své třetí atletické závody a jeho zlepšení je neuvěřitelné. Matěj získal 3 medaile: zlato ve skoku do dálky a dvě stříbra ze sprinterských tratí na 60 a 150 m, vše v osobních rekordech /460 cm-8.54 s-21.06 s/. Dvě medaile získala Sandra Vetešková – zlato z běhu na 60 m přek. a stříbro z výšky v novém osobním rekordu 143. Sandra ještě přidala 4. místo v běhu na 800 m v osobáčku 2:41,72. Ziskem dvou medailí se může chlubit i Jirka Sedláček – stříbro z výšky za 144 cm a bronz z koule za výkon

9,31 m. Stříbro si z ostravské haly odvezla i Agáta Andělová, která bohužel upadla ve finále na 60 m přek., nicméně vše si vynahradila v dálce krásným výkonem 450 cm. Další stříbrnou medailistkou byla Lucka Juríková, která si v běhu na 60 m vytvořila osobní rekord 8,64, což jí vyneslo 2. místo. A na závěr dva bronzy vybojovaly Anička Křehlíková ve výškařském sektoru za výkon 137 cm a Petra Kutějová v běhu na 800 m, kde po tuhém boji se Sandrou uhájila 3. místo v osobním rekordu

2:41, 68. I dvě zbylé holky Julie Jadrná a Terka Jančová podaly krásné výkony, a tak nezbývá než všem pogratulovat k opravdu úspěšnému závodu. Děkuji panu Sedláčkovi a paní Veteškové za pomoc a za profesionální fotky.