V termínu od 3. do 12. 8. jsme se zúčastnily kempu v rámci projektu Erasmus+ v chorvatském Splitu. Ze série kempů byl tento třetí a zároveň poslední. Demo team byl složen z 10 ti dívek z našeho oddílu AK Olymp Brno.

Ihned po příjezdu nás čekalo velmi nepříjemné překvapení v podobě pokojů bez klimatizace, ve kterých bylo 35 stupňů, což pro tréninkové podmínky není zrovna příjemné. Bohužel i organizace celého kempu nebyla ideální – neobdrželi jsme žádné informace (konání meetingů, strava, tréninky apod.), vzdálenost na stadion byla v těchto teplotách nemožná dojít pěšky.

Každopádně i přes tyto úvodní nepříjemnosti v prvních dnech se kemp ze strany organizátorů rozhýbat a dostali jsme půjčené velké auto na dopravu na stadion. Dívky podávaly na trénincích skvělé výkony a panovala pozitivní nálada. Cílem těchto kempů bylo vytvoření specifické tréninkové jednotky v délce 45 minut, kde byly dívky testovány měřiči tepu a efektivity tréninku a následně natáčeny. Pro tento kemp jsme sestavily speciální kruhový trénink zaměřený na silově-koordinační cvičení včetně rozcvičky a protažení. Děvčata byla nakonec s kempem spokojena. V listopadu bude Brno hostit závěrečný meeting trenérů všech zúčastněných klubů EU projektu Erasmus+.

 

Za AK Olymp Brno Alena a Sára Nezdařilovy