O uplynulém víkendu se v ostravské hale uskutečnil vrchol zimní sezóny v podobě halového Mistrovství ČR dospělých. Naše atletky si ze severu Moravy odváží hned tři medaile.

Mistryní ČR se stala věkem teprve juniorka Klára Krejčiříková (trenéři A. Nezdařilová a S. Ton), která své třinecké rivalce Báře Sajdokové vrátila týden starou porážku z MČR juniorek. Obě dvě skokanky sice skočily 186 cm, ale Klára měla až do této výšky čistý zápis a slaví tedy svůj jubilejní titul mezi dospělými.

Stříbrnou medaili získala v běhu na 3000 m Tereza Novotná (trenér Tomáš Klíma), která výborným časem 9:31,09 zlomila svůj 4 roky starý osobní rekord ze studií v USA (9:35,10) a nestačila jen na Lucii Sekanovou z USK Praha, za kterou zaostala o necelých 5 sekund.

Naši třetí medaili vybojovala věkem teprve dorostenka Pavla Štoudková (trenér Jiří Sequent), která se ve finále běhu na 800 m staršími soupeřkami nenechala odstrčit a doběhla na parádní bronzové příčce v čase 2:10,41. Za vítěznou Dianou Mezuliánikovou (Olymp Praha) zaostala o necelých 2,5 sekundy.

Hned 3 umístění těsně pod pódiem na nepopulární čtvrté pozici zaznamenaly ve výšce Michaela Horváthová (trenér S. Ton), která si výkonem 176 cm i vytvořila nový osobní halový rekord. Druhou bramborovou medaili vybojovala na druhý den po své úspěšné trojce běžkyně Terka Novotná na poloviční trati 1500 m v čase 4:32,24. Třetí bramboru získala v trojskoku Bára Klímová (trenér Michal Pogány) za 12,05 m. Na medaili jí chybělo 12 cm. Hned za Bárou v této disciplíně skončila naše juniorka Valerie Janků (trenér Jan Mušinský) s výkonem 11,94 m. Šesté místo si ve finále 60 m překážek vyběhla juniorka Andrea Zabloudilová (trenér David Kristinus) za 8,52 s.

Moc gratulujeme našim atletkám i jejich trenérům.