„Spolu na startu“

Oddílový přebor AK Olymp Brno a VSK Univerzita Brno

1.6. 2020 ZŠ Jehnice

V pondělí 1.6. se uskutečnil celorepublikový sportovní projekt s názvem „Spolu na startu“, do kterého jsme se zapojili společně s klubem VSK univerzita Brno. Tuto akci jsme uspořádali v prostorách sportoviště ZŠ Jehnice. Závod byl určen pro starší žactvo s možností výběru disciplín, mladší žactvo startovalo v trojboji (60 m, dálka, koule) a ve skoku vysokém. Z našeho klubu se zúčastnilo kolem 40-ti dětí, které předvedly po nucené koronavirové pauze skvělou formu. Ze staršího žactva zazářil Jan Donneberger, který ve skoku dalekém zaznamenal výkon 580 cm a na 60 m prolétl cílem v čase 7,77 s. Hned v závěsu skončil Matěj Skřivánek, který dolétl v dálce na vzdálenost 570 cm a 60 m zdolal za 7,87 s.

V dívkách nás na 60 m mile překvapila nová posila Šarlota Bauerové, která vyhrála v čase 8,62 s. Na trati 60 m překážek potvrdila svou kvalitu Sandra Vetešková, která si zaběhla čas 9,56 s. Kvalitní závod proběhl v dálkařském sektoru, kde zvítězila Agáta Andělová za výkon 504 cm, na druhém místě skončila Sandra Vetešková, která si vylepšila osobák na rovných 5 metrů.

V mladších žákyních ovládla soutěž trojboje Kačka Julínková, která předvedla stabilní výkony ve všech disciplínách (koule – 8,75 m, dálka – 404 cm, 60 m – 9,33s). Druhé místo obsadila Lucie Heřmanová a třetí skončila Johana Hrbáčková.

V mladších žácích zvítězil Eda Jílek (ročník 2009), druhé místo obsadil Adam Suchánek z VSK Uni Brno a třetí byl Daniel Kolář.

Všem moc gratulujeme k předvedeným výkonům a novým osobním rekordům. Budeme se těšit na jednotlivá kola atletických soutěží družstev, které nás teď po celý červen čekají 🙂