6.9.2018 – finále Krajské ligy atletických přípravek – Slavkov u Brna

Letos poprvé měli v rámci kraje svoji soutěž atletické přípravky /2007 a ml./, kde závodilo smíšené družstvo 8 dívek a 8 kluků. Ve finále se naše mláďata umístila na 9. místě. Všichni bojovali, jak to nejlépe šlo, nicméně ráda bych vyzdvihla pěkné výkony Terky Jančové.

10.-12.9.2018 – EKAG – Brno

Žactvo pokračovalo v závodění v Brně, kde se představily ročníky 2007 a starší. My jsme vyslali do bojů více jak 20 atletů. Ve starším žactvu nebyl tak masový závod, zato v mladším žactvu startovalo někde i kolem 80 dětí. Starší žákyně vylovily dvě stříbrné medaile: Veronika Hutárková v běhu na 300 m a Barča Svobodová na 1500 m. Obrovská gratulace patří Jirkovi Sedláčkovi, který v novém osobním rekordu obsadil nepopulární 4. místo v hodu kriketovým míčkem. Stejné místo brala i Natálka Křížková v běhu na 100m překážek.  Postup do finále těsně unikl Sandře Veteškové v dálce, ve výšce se hned dvě dívky radovaly z nových osobních rekordů – již zmíněná Sandra 138 cm a Tereza Janoušková – 143 cm.

16.9.2018 – MMaS družstev staršího žactva – Hranice na Moravě

Vzhledem k termínové kolizi s ECCCJ vypomohl Lukáš Klíma a odjel s družstvem děvčat bojovat do Hranic na Moravě. Bohužel, chyběly holky, které by bodovaly /Harásková, Pijáková, Teplá E., nicméně asi ani to by na postup nestačilo. Určitě velký dík patří všem holkám, které se zúčastnily, bojovaly a bodovaly a nakonec v silně obsazeném závodě obsadily naše holky 7. místo bez postupu na MČR družstev.

20.9.2018 – finále JmK družstev mladšího žactva

O postup do nejvyšší možné soutěže pro mladší žactvo /mistrovství Moravy a Slezska/ odjely bojovat děvčata do Břeclavi. Postoupilo i družstvo kluků, které se ale po prázdninách nepodařilo dát dohromady a tak AK Olymp Brno reprezentovaly pouze mladší žákyně. V organizačně slabém závodě dívky vybojovaly 3. místo, čímž si zajistily postup! Ne vše nám vyšlo dle představ, ale je dobré, že do finále máme rezervy, nicméně holky byly skvělé a týmová práce jim vynesla medaili. Nejvíce bodující holky: Sandra Vetešková /21,5 b., Tereza Janoušková /14,5 b., Markéta Mašková a Julie Jadrná /10 b.

FINÁLE SE BUDE KONAT V NEDĚLI 7.10. V ŠUMPERKU!