

O uplynulém prodlouženém víkendu 8.-10. 5. úspěšně soutěžila na několika kolbištích řada našich atletek…
V pátek 8. 5. se na Den osvobození v Olomouci uskutečnil již 54. ročník zdejší Velké ceny. Padaly moc pěkné výkony a řada osobních rekordů. Na 100 m se blýskly extraligové atletky Magda Pavíková (11,78 s), Ema Králová (11,93 s), Livia Hübschová (12,49 s), či dorostenka Nátálie Bronia Černý (12,47 s). Na 300 m osobáky zaběhly D. Bezdíčková (41,14 s), P. Střelská (43,02 s), S. Procházková (43,56 s). Výsledky ZDE
Ve stejný den proběhly tradiční chodecké Poděbrady, které byly s novou půlmaratónskou distatncí závodem MČR. Stříbrnou medaili vybojovala Alžběta Franklová v čase 1:48:07 h. Závod byl také 1. extraligovým kolem v chůzi. Zde naše opory A. Franklová a hostující J. Zikmundová vybojovali 11 bodů (2. místo) a 10. bodů (3. místo). Na stejném místě se uskutečnilo také MČR v silničním běhu na 1 míli a 5 km. Na delší distanci jsme měli zastoupení ve Vendule Šoukalové, která si mimo dráhu vytvořila o 5 sekund osobní rekord s hodnotou 16:49 min a vybojovala 6. místo. Výsledky ZDE
Ve Zlíně se v sobotu a neděli konalo Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. I zde se nám velice dařilo. Výsledkem je parádní titul v pětiboji žákyň pro Báru Skýbovou za zisk 4394 b. V dorosteneckém sedmiboji na stříbrný stupínek vystoupila Sofie Hiadlovská s výkonem 4442 b. Bramborovou medaili brala v pětiboji mladších žákyň Simona Šmerdová (2652 b.). Výsledky ZDE
Gratulujeme atletkám a jejich trenérům!