S dnešní půlnocí 17.5. končí nouzový stav vyhlášený Vládou ČR. S tím souvisí i nadcházející vlna uvolňování opatření. Od 25.5. se otevírají vnitřní sportoviště včetně sprch a šaten a také se otvírají plavecké bazény a aquaparky. Také bude platit povolení 300 osob pro veřejné akce. Pokud vývoj pandemie dovolí, tak od 8.6. bude povoleno 500 osob a od 22.6. pak 1000 osob. S tím souvisí i pozvolný start do atletické sezóny. Tyto počty dávají již naději k postupnému návratu do normálu a tím uspořádání soutěží tak jak jsme zvyklí. Nepředbíhejme však, pro standardní soutěž družstev potřebujeme právě uvolnění do 1000 osob. S „pětistovkou“ by se ale už dalo také pracovat, ale došlo by k určitým omezením, které by ztěžovaly logistiku a organizaci. Nicméně se již blýská na lepší časy a po předlouhém přípravném období brzy obujeme tretry a můžeme jít závodit.

Dne 1.6. uspořádáme společně s VSK Univerzitou Brno v prostorách sportoviště ZŠ Jehnice v rámci projektu ČAS „Spolu na startu“ oddílový přebor mladšího žactva ve trojboji (dálka, koule, 60 m) a dále staršího žactva dorostu a juniorů (dálka, výška, koule, 60 m, 60 m př.). Propozice závodu ZDE

Během měsíce června by mohly proběhnout závody družstev mládeže, toto však bude ještě zveřejněno podle organizace soutěží na Moravě. O prázdninách jsou v celostátní termínové listině již naplánovány družstva dospělých – extraliga, 1. liga, 2. liga. Individuální vrcholy v podobě MČR dospělých v Plzni se uskuteční na začátku srpna, Gigant pak začátkem září a 22-cítky s žactvem 3. zářijový víkend. Finále družstev juniorek je plánováno na začátek října. Termínová listina ČAS 2020 je již na světe ZDE.

Druhý ročník atletického mítinku Memoriál Josefa Sečkáře se uskuteční v úterý 25.8. na stadionu CESA VUT Pod Palackého vrchem. Společně s tímto mítinkem proběhne ve stejný den v jeho před programu Akademické MČR v atletice. „Memoriálové disciplíny“ budou odpoledne vyhodnocovány do AMČR. Podrobnosti se objeví v nadcházejících týdnech.

Vzhůru Brno a brzy na viděnou na stadionech při atletickém zápolení.

 

Tomáš Klíma

AK Olymp Brno