V sobotu 26.11. se až v dalekém Rumburce uskutečnilo Mistrovství ČR v přespolním běhu pro rok 2022. Ve sportovním areálu na kopci Dymník pořadatelé na fotbalgolfovém hřišti připravili velmi pěknou členitou trať, která důkladně prověřila všechny závodníky této nejkomplexnější běžecké disciplíny.
Naše děvčata získaly 2 parádní bronzové medaile. Na úvod programu na 8 km trati žen vytrvalkyň uspěla až doposud stýplerka a mílařka Tereza Novotná, která pomalu přechází na tratě dlouhé. Na stříbrnou příčku to bylo jen 6 sekund. Ve stejném závodě doběhla na 11. místě Silvie Valová, 15. skončila Natka Mrázková.
Ženy mílařky na poloviční trati 4 km si své dostaveníčko dali o cca 2 h později. Zde velmi dobře bojovala na 6. místě Hanka Pavelková, která jako vytrvalkyně naopak zvolila mílařskou trať. Na 10. příčce ji sekundovala Aneta Kolagarová.
V závodě juniorek na 4 km jsme měli hned 4 atletky. Adeptkou na medaili byla od samého začátku specialistka na 800 m Pavla Štoudková, která se bila o zlato. V dramatickém závěru mírně ztratila, podlehla dotírající soupeřce a obsadila naše druhé bronzové pódiové umístění dne. Výborně si vedla také Natálie Furchová, která se v koncovce naopak posunula z 10. až na konečnou 7. pozici. Půlkařka Bára Svobodová doběhla na 13. příčce, benjamínek Petra Kutějová skončila na 33. místě.