V Ostravě uplynulý víkend proběhlo za přísných proti epidemických opatření halové MČR dorostu a juniorů v atletice a skončilo pro nás bilancí 4 cenných kovů (3-1-0).

První den přinesl našim barvám hned 2 zlaté medaile. Postaraly se o ně ve výšce Klára Krejčiříková s výkonem 178 cm (SB) a Natálie Hluší na 3000 m v čase 10:02,41 min. Tyčkařka Natálie Paťavová skočila 330 cm, což ji vyneslo 6 místo. Šárka Půstová skončila na 3000 m na 8. místě s výkonem 11:00,52. Natálie Furchová skončila na 800 m na 9. místě za 2:22,75 min . O další cenné kovy se zítra utkají běžkyně. Pavla Štoudková s přehledem postoupila do finále na 800 m a Natálie Hluší se zítra postaví na start 1500 m. Na této trati bude zápolit i Natálie Furchová. Všechny výše zmíněné atletky závodí v juniorské kategorii.

Klára Krejčíříková – vítězka výšky juniorek
Natálie Hluší – 1. místo 3000 m a 2. místo 1500 m juniorky
I neděle byla podle papírových předpokladů pro naše barvy úspěšná a získali jsme další medaile. O zlato se postarala favoritka závodu na 800 m juniorek Pavla Štoudková, která po včerejším hladkém postupu dnes ve finálovém sólo běhu start-cíl zaznamenala rekord šampionátu v čase 2:09,60 min. Svoji druhou medaili na tomto MČR získala Natálie Hluší v závodě na 1500 m, když doběhla na stříbrné pozici s výkonem 4:39,13 min. Na stejné trati doběhla na 7. místě Natálie Furchová v osobním rekordu 4:58,52 min.
Pavla Štoudková – vítězka běhu juniorek na 800 m

Moc gratulujeme atletkám a jejich trenérům k předvedeným výkonům a doufáme, že v letní dráhové sezóně již budeme moci normálně trénovat a závodit v mnohem větším počtu.