Mistryně Jihomoravského kraje, stříbro a 6 bronzových medailí je úspěšná bilance 27 členné výpravy atletů AK Olympu Brno, která se v pátek 13.1.2023 vydala do ostravské haly na halové Mistrovství Jihomoravského kraje. Nejcennější kov a titul Mistryně získala mladší žákyně Leontýna Lapčíková na nejkratším sprintu 60 m v novém osobním rekordu 8,52 s. Stříbro si ze skoku dalekého odváží Karolína Kuchyňová za výkon 496 cm. Bronzové medaile získaly starší žákyně. Dvě 3.místa v rámci JMK si odváží z obou individuálních sprinterských startů Karolína Schelle (60 m 8,29 s a 150 m 20,61 s). Dva bronzy si vyskákala skvělými osobáky Eliška Findejsová (dálka 495 cm, výška 151 cm). A další bronz získala Aneta Kašparová na trati 300 m (44,81 s). Na závěr nabitého dne přidala skvělým bojovný výkonem bronz štafeta na 4×200 m ve složení Kuchyňková, Procházková S., Součková a Kašparová (1:52;86).

Pro mnohé naše atlety to byly první závody v atletické hale. Někteří se otrkali se vším všudy. Jednou padlo i DQ za vyšlápnutí z dráhy. To se stát i zkušenějším atletům. Jsou to cenné zkušenosti, které atleta posunou kupředu.

Všichni předvedli krásné výkony, většina si odváží osobní rekordy a chuť do dalších závodů.