SOBOTA

Novotná – 3000 m př. (1. místo)

Ve Zlíně včera odstartovalo 51. Mistrovství ČR v atletice. Tropické teploty již minuly, bylo do 25-ti stupňů, pofukoval vítr v rozmezí 2-3 m/s.

Na trati 3000 m překážek zvítězila a svůj loňský titul obhájila Tereza Novotná systémem start-cíl v čase 10:18,64 min.

Na krátkých překážkách doběhla na bronzové příčce Lucie Čuda Koudelová v čase 13,15 s (vítr do zad 2,3 m/s). Andy Zabloudilová skončila 6. za 13,79 s (v rozběhu však za 13,61 s = limit na ME22  do Tallinnu).

Výborné se činila Lea Vargová, která v disku skončila 4. za 46,13 m a v kouli 5. za 13,34 m. Na 7. místo v disku dosáhla Markéta Slavíková za 43,32 m.

Na 5. místě si v trojskoku doskákala pro osobní rekord Terka Hromadníková za 12,58 m. Na 7. místě skončila na 100 m Dominika Langerová v čase 12,20 s (v rozběhu dokonce v osobáku 12,10 s). Na stejné příčce na nejdelší trati 5000 m doběhla Lada Nováková v čase 17:28,06 min.

Z rozběhů na 800 m postupují do dnešního finále Pavla Štoudková, která se nešetřila a zaběhla v čase 2:07,65 min limit B pro start na MEJ a MSJ v Tallinnu a Nairobi. Druhou postupující je Adéla Sádlová, která limit na ME22 již má. Dnes si to děvčata rozdají o medaile.

NEDĚLE

Sádlová – 800 m (2. místo)

Nedělní den ve Zlíně připsal na naše konto řadu dalších úspěchů – medaile, osobáky a splněné limity na vrcholné reprezentační akce.

Začněme od toho nejvyššího umístění. Zlato získala výškařka Klára Krejčiříková za výkon 180 cm, kterým splnila limit B pro start na MEJ v Tallinnu. Stříbro vybojovala na 800 m v osobním rekordu 2:05,07 min Adéla Sádlová, která tak zároveň splnil limit AS pro start na ME do 22-ti let, které se stejně jako u juniorů koná v Tallinnu (doposud měla limit B).

Na trati 1500 m vybojovala po včerejším zlatu na stýplu bramborovou medaili Tereza Novotná v osobáku 4:27,12 min. Hned za ní na 5. příčce skončila Natálie Hluší ve vyrovnaném osobním rekordu 4:29,82 min. Pátá skončila ve výšce Lucka Sedláčková za výkon 174 cm. Na 6. místě doskákala v dálce Terka Hromadníková s výkonem 582 cm. Na trati běhu 800 m skončila na 7. místě Pavla Štoudková v čase 2:08,68 min (ta ale již ve včerejším rozběhu splnila limit na MEJ a MSJ výkonem 2:07,65).

Mimo pořadí v TOP 8 sice skončila Dominika Langerová na 200 m (10. místo), ale vytvořila si po včerejší rekordní stovce pěkný osobní rekord i na dvojnásobné trati za 24,59 s.

V medailovém hodnocení jsme jako klub obsadili velmi pěkné 6. místo.

Gratulujeme atletkám a jejich trenérům k parádnímu vystoupení a reprezentaci klubu.