Jubilejní 50. MČR v atletice mužů a žen se uskutečnilo v pátek a sobotu 26.-27.7. v Brně na Palačáku. Do bojů nastoupilo 12 našich atletek. Nutno podotknout, že jsme měli dost absencí zejména z řad výborných juniorek a dorostenek, které měly po reprezentačních startech (Mezistátní utkání, ME juniorů – Koláčková, Holubářová, Dlabajová)) volno nebo ještě stále startovaly v době MČR na zahraničních soutěžích (EYOF – Štoudková, Krejčiříková). Nevyhnuly se nám ani některá zranění u dospělých žen (Šilhanová, Mocharová). Ze šampionátu si tak neodvážíme žádnou medaili.

Nejblíže jí byla na 4. příčce Lea Vargová, která v disku dala letošní nejlepší výkon 45,26 m. Taktéž 4. místo v úmorném pátečním vedru vybojovala Lada Nováková na 5000 m za 17:55,03, která se po vážném jarním zranění kotníku pomalu vrací do formy. Do elitní osmičky se ještě dostaly na 7. místě Andrea Zabloudilová na 100 m př. za 14,08 (v rozběhu 13,99), Lucie Sedláčková ve výšce za 166 cm, Katka Chlupová v kladivu za 55,94 m a na 8. místě skončila v disku s pochroumaným kotníkem Markéta Slavíková s výkonem 42,66 m. Na 9. místě skončila Lenka Burianová v trojskoku za 11,36 m, stejnou příčku vybojovala na patnáctistovce Eliška Kalousová za 4:46,31. Do desítky se ještě dostala s výkonem 166 cm ve výšce Míša Horváthová.

Gratulujeme! Kompletní výsledky ZDE

Foto od p. Jiřího Kottase ZDE

A co nás čeká dále..?

Zejména tvrdá tréninková práce:-) Dalšími vrcholy budou 24.8. 2. kolo Extraligy na pražské Julisce a o 14 dní poté finále extraligy v Hodoníně. Zde bude naše „áčko“ usilovat o stupně vítězů. Juniorky mají své vrcholy v září v podobě Evropského poháru družstev sk. A (ECCCJ) v portugalské Leiria (21.9) a týden na to  budou bojovat o 19. titul Mistryň ČR v řadě v Plzni (28.9.)