Foto: Tomáš Brčko

 

Úspěšný pátý ročník má za sebou atletický mítink VZHŮRU BRNO – Memoriál Josefa Sečkáře, který se letos opět konal jako Indoor v krásné nové hale na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně.

V úterý 24.1. se v disciplínách 50 m, 50 m překážek a skoku vysokém utkalo 130 dětí kategorií mladšího a staršího žactva. Podle spokojených tváří bylo vidět, že se jim závody opravdu líbí. Každý dostal tričko závodu a pro nejlepší tři v každé disciplíně byla nachystány ceny.

Ve středu 25.1. na toto sportovní klání navázal kvalitně obsazený mezinárodní mítink ve skoku vysokém mužů, kde hned desítka přihlášených atletů měla osobní rekordy na 220 cm. Tomuto závodu předcházel národní program ve skoku vysokém žen. Zde loňské vítězství obhájila Michaela Hrubá výkonem 184 cm, na stříbrné příčce skončila Denisa Pešová za 182 cm a bronzovou příčku vyskákala Klára Krejčiříková s výkonem 177 cm.

V závodě mužů to bylo parádní představení kdy se nad 222 cm dostala hned trojice závodníků, která atakovala loňský rekord mítinku 223 cm. Maďarský výškař Péter Bákosi na výšce 224 již neuspěl a obsadil bronzový stupínek. Zkušený holandský harcovník Douwe Amels společně s teprve 21 letým Mexičanem Ericem Portillo shodně překonali právě tuto výšku a zlepšili rekord mítinku. Následná výška 226 již znamenala pro Holanďana stopku, nicméně ne tak pro Mexičana, který 226 skočil a stanovil jak nový rekord mítinku, tak o 4 cm vylepšil svůj osobní rekord. jeho pokusy na 228 nebyly zdaleka beznadějné, ale Eric se již nezlepšil. Z vítězství se tak radoval právě sympatický Portillo, stříbro bral Amels a bronz již zmíněný Bákosi.

Kompletní výsledky 

Fotogalerie – žactvo

Fotogalerie – mezinárodní mítink

Videozáznam – mezinárodní mítink