Koláčková MČR kros 2017

V Dlouhoňovicích nedaleko Žamberku se v sobotu 25.11. uskutečnilo 47. Mistrovství České republiky v přespolním běhu. Trať závodu byla „old school‘ britská, tedy ve zvlněném terénu na louce, která byla bahnitá a místy silně podmáčená. Společně s větrem, mlhou a chladem byl závod opravdu náročný a nutil závodníky sáhnout si až na dno svých sil.

Skvěle si vedla naše dorostenka Adéla Koláčková na tříkilometrové trati, které tento terén vyloženě seděl. Adéla zaútočila ze třetího místa 800 m před cílem v táhlem stoupání a držela vedení s mírným náskokem až na cílový stadion. Zde podlehla ve finiši o dvě sekundy Anně Málkové z Atletiky Jižní město, na třetím místě doběhla Adéla Hluchá ze Sokola Opava. Další naše dorostenka Veronika Popelková doběhla na pěkném 17. místě, Dagmar Doležalová skončila 44.

V závodě juniorek na 4 km trati jsme měli na startu dvě závodnice, Alici Prokešovou a Elišku Kalousovou. Na již značně rozbité trati na konci závodního dne se obě dvě v první půli závodu statečně rvaly v boji o medaile. Do cíle nakonec doběhly na šestém, respektivně sedmém místě.

V závodě žen nás reprezentovala Lada Nováková, která na osmi kilometrové trati vybojovala hezké 10. místo a nestačila jen na absolutní běžeckou špičku složenou z reprezentantek ČR.

V kategorii starších žákyň na 3 km trati jsme měli na startu našeho benjamínka Vendulu Kamenickou, která skončila na 37. místě v 90-ti členném startovním poli.

Závodnicím děkujeme za reprezentaci klubu a gratulujeme k výsledkům a předvedeným výkonům!