Minulý týden proběhlo v maďarském Győru Mistrovství Evropy do 17-ti let. V reprezentačním výběru jsme měli 3 atletky, které splnily nominační kritéria ČAS. Pojďme se podívat, jak se jim vedlo…

Ve výšce se představila Klára Krejčiříková (trenéři A. Nezdařilová a S. Ton), která v kvalifikaci skočila zlehka postupovou výšku 177 cm a těšila se na finále. Tam se jí již tolik nedařilo a s výkonem 169 cm obsadila 12. příčku. Škoda, prvních 11 atletek z Evropy mělo právo startu na Světových mládežnických olympijských hrách, které se budou konat v říjnu v Buenos Aires.

Další závodnicí byla Katka Dlabajová (trenér Jan Mušinský) na 400 m překážek. V rozběhu si zlepšila osobák na 60,97 a postoupila bezpečně do semifinále. Ve druhém semifinále pak doběhla na 5. místě v čase 62,12, což stačilo na celkovou 12. příčku.

Třetí atletkou byla Eliška Zahradníčková (trenéři L. Ondráčková a L. Klíma), která soutěžila v kouli 3 kg. Ve druhé kvalifikační skupině obsadila s výkonem 14,04 m 8. místo, které v konečném součtu znamenalo 17. místo. Škoda, Eliška letos již třikrát hodila za 15 m, což by ji s přehledem stačilo na účast ve finále.

Pro všechny 3 závodnice to byla první velká reprezentační soutěž a tím pádem i první velké zkušenosti v kvalitní mezinárodním konkurenci. Gratulujeme!