V minulém týdnu proběhly dvě velmi významné mezinárodní atletické soutěže. V keni v Nairovi se konalo Mistroství světa do 17 let a v Polsku v Bydhošti pak Mistrovství Evropy do 22 let. Na obdou dvou akcích jsme měli své zástupkyně. A jak si naše atletky vedly?

MS U18 Keňa, Nairobi:

Svou první velkou soutěž má za sebou ještě ne 16-ti letá Lucie Sedláčková, studentka Sportovního gymnázi Ludvíka Daňbka. Ta si vybrala nováčkovskou daň a se značnou nervozitou překonala 165 cm. Tento výkon stačil na 11. místo. Přesto je toto umístění výboným výsledkem a Lucii a trenérovi gratulujeme.

Kompletní výsledky ZDE

ME U23 Bydhošť, Polsko:

Sprinterka Marcela Pírková se představila na 200 m. Ve třetím rozběhu zvítězila a dosáhla času 23,42. Ve druhém semifinále pak její výkon 23,54 stačil na čtvrtou – nepostupovou příčku. Celkově obsadila Marcela 10. místo. Video rozhovor po závodě zde

Dále na šampionátu běžela také štafetu na 4×400 m, kde startovala na posledním úseku (čas 53,85). České kvarteto s jejím přispěním pak dosáhlo na 8. místo v čase 3:38,13.

V tyčce nás reprezentovala Rebeka Šilhanová. V kvalifikační skupině B obsadila 6. místo v letošním nejlepším výkonu 415 cm. Tento výkon na postup do finále bohužel nestačil. Rebeka si tak z Bydhoště odváží celkové 14. místo.